Російські війська у Білорусі: чи є небезпека для України?

Фото зі сторінки Державної прикордонної служби України у facebook

Користуючись протестами в Білорусі та намаганнями Лукашенка знайти підтримку ззовні, Росія нарощує свою військову присутність у цій країні. Офіційне пояснення — спільні навчання “Слов’янське братство”. Чи є це для нас загрозою і наскільки захищена Україна з півночі?

Об этом сообщает DEDAL

— Загроза російської агресії з білоруського напрямку далеко не нова, вона існує ще з 2014 року, — вважає Олег Жданов, військовий експерт. — РФ ще тоді ввела туди обмежений контингент своїх військ, а саме авіаційно-тактичну групу — приблизно чотири тисячі осіб. У 2017 році свою присутність у Білорусі Росія посилила тим, що залишила на її території дивізію (приблизно десять тисяч осіб), яка брала участь у навчаннях “Захід-2017”. Даних про те, що вона покинула країну, нема, а щоб присутність угруповання не впадала у вічі, його, найімовірніше, розосередили по семи полігонах.

Тепер у Білорусь зайшли для участі у спільних навчаннях підрозділи 76-ї десантно-штурмової дивізії РФ. Це сумнозвісна псковська дивізія, яка брала участь і в анексії Криму, і у війні проти України на Донбасі.

Це сумнозвісна псковська дивізія, яка брала участь і в анексії Криму, і у війні проти України на Донбасі.

— Які наші сили можуть протистояти можливій агресії на північному кордоні?

— Генштаб ЗСУ підготував низку варіантів розвитку подій. У нас є військові частини, які здатні забезпечити прикриття з боку Білорусі. Насамперед це оперативні командування “Північ” (вісім бойових військових частин) та “Захід” (сім бойових військових частин) Сухопутних військ України та інші підрозділи.

— Але ж ці бригади залучають в ООС.

— До виконання завдань у зоні проведення ООС залучають переважно батальйонно-тактичні групи бригад. Не буває такого, щоб бригада повністю виїхала в ООС. Частина особового складу та техніки підрозділу залишається в пункті постійної дислокації.

— Наскільки складно обороняти цей напрямок?

читайте також: Перші передвиборчі скандали. Формування округів за новою системою спровокувало гостре політичне протистояння

— Там досить непроста місцевість. Ліси і болота — зовсім не та місцина, де можна проводити наступальні військові операції. Це вам не широкі степи Донбасу — тут так просто танки не проведеш. Тож наступати можна тільки по напрямках, де є автошляхи, і їх оборону в нашому Генштабі вже відпрацювали. Крім того, наші військові мають козир. Ми отримуємо розвідувальну інформацію від стратегічних партнерів — США. Тому у разі накопичення військ для нападу ЗСУ про це оперативно довідаються.

Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте також текст про те, кого і за що встиг покарати Вищий антикорупційний суд за рік своєї діяльності


Джерело статті: “https://expres.online/politics/rosiyski-viyska-u-bilorusi-chi-e-nebezpeka-dlya-ukraini”

Поделитесь, и будет Вам счастье!
Другие материалы в этой категории: Вінницька мажорка Давиденко рветься до влади! »

ТОП 24

Copyright © 2008-2020. 36 канал Ровно - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top