Як стовбурові клітини використовують у хірургії та лікуванні аутоімунних захворювань, — професор Колесников

Професор Колесников сповнений сил та успішно проводить складні багатогодинні операції. Євгеній Борисович своїм прикладом доводить, що в Україні є провідні вчені світової хірургії.

Об этом сообщает СлонАдже лікар Колесников не тільки видатний хірург та лауреат різноманітних премій, а й співавтор світового «золотого стандарту» в хірургії морбідного ожиріння, розробленого разом з його американськими колегами D. Halmi та O. Anez.


Фото: Колесников Євгеній Борисович, Хірург вищої категорії, професор кафедри загальної та невідкладної хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та одночасно професор Київського медичного університету (з викладанням хірургії англійською мовою), доктор медичних наук, професор, член Асоціації післядипломного навчання Гарвардського університету (США), віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пластичної, реконструктивної та естетичної хірургії, член Американської академії косметичної хірургії, лауреат Премії та Медалі Міжнародного коледжу хірургів (США) та Державної премії України, академік Міжнародної академії медичних наук (IMSA), провідний хірург медичного центру Deva Clinique.


На візитівці лікаря вже давно не вистачає місця для всіх його досягнень. Професор багато років працював у США, зараз продовжує оперувати та навчати молодих хірургів американським технологіям в Україні.


Хоч у кабінеті на стіні безліч дипломів, пан Колесников продовжує вчитися: кожні кілька років їде в Гарвардський університет та проходить там курси, щоб поділитися зі своїми студентами передовими західними технологіями. Євгеній Борисович переконаний, що хірург має навчатися все життя.


Євгеній Борисович зараз не лише викладає в Київському медичному університеті, а й активно оперує. В медичному центрі Deva Clinique практикує терапію стовбуровими клітинами в пластичній хірургії та лікуванні аутоімунних захворювань. В клініці лікуються пацієнти з України, також приїздять на терапію пацієнти з-за кордону: з США, Європи, Китаю та країн арабського світу.
— Deva Clinique одна із передовихклінік у галузі розвитку стовбурових клітин. На початковому етапі спеціалісти клініки дуже серйозно підійшли до створення цих клітин. Тут залучили відомих вчених та створили реально дуже хороші клітини. У 2017 році ми вже представили наші дані на всесвітньому конгресі в Бостоні (авт. — доповідь спеціалістів Deva Clinique в рамках Stem Cell Summit 2017, США) саме по стовбурових клітинах. Ми там дали інформацію про застосування стовбурових клітин у пацієнтів із виразковим колітом, хворобою Крона. Ми лікували таких пацієнтів стовбуровими клітинами. Стовбурова клітина, коли вводиться в організм, старається знайти місце, де вона необхідна. Наприклад, виразковий коліт — то це кишківник. Це означає, що вони працюють в тій ділянці, де є пошкодження тканин. Стовбурова клітина може перепрограмовуватися в будь-яку тканину. Через це добре заживають виразкові процеси.


Фото: Deva Clinique


— Другою була доповідь на Всесвітньому конгресі хірургів у 2019 році в Кракові по використанню стовбурових клітин у заживленні ран після операції (авт. — доповідь спеціалістів Deva Clinique в рамках 48th World Congress of Surgery, Польща). І ось знову, повертаючись до баріатричних пацієнтів, наприклад: як правило, коли люди худнуть, у них знижується вага, бувають проблеми з імунітетом. Вони можуть бути безсилими, у когось може розвиватися анемія. Використання стовбурових клітин дає можливість загоїти рани швидше та краще. У нас взагалі не було якихось ускладнень чи інфікування тканин у пацієнтів, яких ми оперували та використовували стовбурові клітини.


Стовбурові клітини сприяють заживленню ран після операції, допомагають з хворобами в нейрохірургії, під час ослаблення імунітету та хвороби Паркінсона, розсіяного склерозу, анемії, працюють над хворобою Альцгеймера.


— Працюємо також зі стовбуровими клітинами для лікування хвороби Альцгеймера, яка на сьогодні є великою проблемою та загадкою у всьому світі: ніхто не знає, у кого ця хвороба може виникнути, не шкодує вона нікого. Під час старечої деменції та часткової втрати пам’яті складність лікування полягає у відновленні нервових клітин, роботи головного мозку. Це напрямок, над яким і ми працюємо (авт. — в Deva Clinique) та спеціалісти в усьому світі, щоб мати можливість лікувати пацієнтів з такими діагнозами та проблемами. Ми працюємо не лише з українцями, до нас приїздять багато людей із Великобританії, США, арабських країн. У нас великий закордонний контингент, окрім наших громадян.


Фото: DevaCryobank


Стовбурові клітини можуть використовувати власні або донорські. Також зараз навіть із молочних зубів виділяють стовбурові клітини. Deva Clinique має власний кріобанк, де можна зберігати пуповину, пуповинну кров та екстракт плаценти. Ці матеріали можна використати за потреби в будь-який період життя дитини та її близьких у майбутньому.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/health/medicine/stovburovi-klitini-zvidki-berut-i-yak-sogodni-vzhivayut-v-medicini-profesor-kolesnikov-video-50112081.html”

Поделитесь, и будет Вам счастье!
Другие материалы в этой категории: Вінницька мажорка Давиденко рветься до влади! »

ТОП 24

Copyright © 2008-2020. 36 канал Ровно - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top