У Рівному з’явиться перша в Україні зупинка на сонячних батареях і з рослинами на даху (+фото)

Громадські активісти та волонтери Рівного працюють над облаштуванням у місті першої в Україні екологічної «зеленої» зупинки громадського транспорту, на даху якої ростимуть рослини та буде розміщена сонячна панель, завдяки якій можна буде заряджати свої гаджети.

«Зелена зупинка» відрізнятиметься від типових сучасних зупинок, покритих пластиком і рекламою. Вона буде красива, практична та не завдаватиме шкоди довкіллю. Тут можна буде не лише сховатися від дощу чи сонця, комфортно розміститися із книгою або планшетом, а й не боятися, що пристрій розрядиться у непідходящий момент, адже зупинка буде обладнана розеткою, від якої його можна буде зарядити.

Мета облаштування такої «Зеленої зупинки» - зробити так, щоб мешканці міст почали використовувати альтернативні джерела енергії в побуті, а підприємці - впроваджувати їх на виробництві. Тому вона стоятиме у центрі міста і всім своїм виглядом демонструватиме, що енергія Сонця – це реальність, і її вистачить на всіх; і що дах, на якому ростуть рослини - це не лише закинуті будівлі, а й сучасні архітектурні форми.

Команда «Зеленої зупинки» придумала цей проект у березні 2014-го. Тоді хотілося створити зелену зону на даху обласної бібліотеки Рівного. Проте кошторис ремонту протікаючого даху бібліотеки та продовження ліфтової шахти був дуже великим. Тому було вирішено створити щось менш габаритне, але таке ж наочне. Так і виникла ідея «Зеленої зупинки».

«Зелена зупинка» створюється людьми та для людей, які дбають про довкілля. Дахи споруд, зокрема і зупинок, які засаджені рослинами, можуть стати прекрасним рішенням для поліпшення якості повітря в містах. Відтак, активісти пропонують почати з малого, щоб з часом зробити «Зелені зупинки» звичною практикою для українських міст.

- «Зелена зупинка» створюється для людей, які не мають власного автомобіля чи надають перевагу громадським видам транспорту, але звикли до певного рівня зручності. Це студенти та молодь, прогресивні мешканці міста, які не бажають забруднювати наше і без того переобтяжене хімікатами повітря. Це люди, які обирають для пересування маршрутні таксі, тролейбуси та трамваї. Їхній час дорогоцінний, тому «Зелена зупинка» дозволяє раціонально використовувати хвилини, які вони витрачають на пересування містом та очікування транспорту, - каже координатор проекту, член ГО «Екоклуб» Дмитро Сакалюк.

Крім того, «Зелена зупинка» буде обладнана інформаційним стендом, на якому можна буде дізнатися більше про технологію утеплення дахів рослинами й організацію зелених зон в містах за рахунок площі покрівель будинків.

Перша в Україні «Зелена зупинка» буде побудована у Рівному, але її організатори розраховують на повторення їхньої ідеї у інших містах та розвиток мережі «Зелених зупинок». Наразі, є охочі реалізувати аналогічні проекти в Луцьку, Львові та Сумах.

Наразі для проекту вже розроблено архітектурний проект та кошторис робіт і отримано дозвіл на встановлення «зеленої» зупинки. Втім, на її реалізацію потрібні чималі кошти. Частину необхідної для проекту суми виділила програма «Мастерская климата», панель та ліхтарі для зупинки нададуть спонсори. Але волонтерам потрібно знайти ще 60 000 грн для того, щоб звести саму зупинку: побудувати конструкцію та висадити рослини.

Тому волонтери просять усіх небайдужих допомогти зібрати необхідну суму коштів через спільнокошт «Big Idea».

http://charivne.info/rivne-news/U-Rivnomu-zyavitsya-persha-v-Ukrani-zupinka-na-sonyachnikh-batareyakh-i-z-roslinami-na-dakhu-foto

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2020. 36 канал Ровно - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top